LSG Group

Autoalarmy
U motorového vozidla jsou dvě základní rizika odcizení - odcizení celého vozu a vykradení cenných věcí z vozu (rádio, osobní věci a podobně). Přitom krádeže vozidel se týkají jak nových vozů, tak i těch se starším datem výroby. Ty se kradou především na náhradní díly. Statistiky jsou neúprosné - v ČR je každých 20 minut ukradeno jedno motorové vozidlo! Vykradených aut je přitom ještě mnohem více.


Základním mechanickým zabezpečením vozidla jsou samozřejmě dveřní zámky a klíček zapalování. Dnes je snad každému jasné, že jenom dveřní zámek je pouhým náznakem zabezpečení a těžko zabrání vstupu do vozu neoprávněné osobě. Doplňkové mechanické zabezpečení jako tyč na volant nebo zámky na pedály mohou odradit spíš "zájemce o noční vyjížďku", ale pro skutečné zloděje není překážkou. Větší komplikace zloději způsobí kvalitní zámek řadicí páky, ale i ten má svá slabá místa. Za prvé, vyžaduje od řidiče další odemykání a zamykání, což lehce znepříjemňuje život a časem otupí ostražitost řidiče a omezí používání zámku při krátkodobém parkování vozu. Za druhé, mechanický zámek vám vůbec neochrání vybavení vozu (rádio, přehrávač, osobní věci a podobně). Za třetí, zloděj má téměř neomezený čas na snahu o překonání zámku. Není totiž rušen žádnou sirénou a vozidlo ani okolí ani majitele neupozorní na neoprávněné vniknutí.


Téměř všechna v současnosti vyráběná vozidla jsou dodávaná se sériově zabudovaným imobilizérem. K jeho odblokování je nutné většinou použít originální klíček, protože v něm je zabudovaný mikročip, který umí imobilizér odblokovat. Toto řešení podstatně komplikuje nastartování vozu bez originálního klíčku, avšak pro profesionální zloděje není sériový imobilizér překážkou. Často se objevují případy, kdy jsou zloději vybaveni vlastní řídící jednotkou s již odblokovaným imobilizérem a tu použijí pro zprovoznění vozidla. Další možností je pořízení si vozidla se sériově namontovaným autoalarmem. Zde se lze ovšem velice často setkat s tím, že automobilky přistupují k autoalarmu stejně jako k jinému autopříslušenství a preferují snadnou montáž před kvalitou zabezpečení. Pro znalé zloděje je potom odpojení "značkového" autoalarmu věcí třeba jen odpojení jednoho konektoru v pojistkové skříni vozu.


Jednoznačně nejspolehlivějším způsobem zabezpečení vozu je dodatečně montované elektronické zabezpečení. Pouze kvalitní autoalarm s nestandardizovanou montáží dokáže dostatečně ochránit jak vůz samotný, tak i jeho vnitřní vybavení. Přitom spolehlivá zařízení jsou cenově srovnatelná například se zámkem řadicí páky, ale poskytnou jednak mnohem širší ochranu a zároveň zpříjemní obsluhu například dálkovým ovládání alarmu zároveň se zamykáním vozu.Pro další dotazy volejte naši zákaznickou linku tel.: 245 004 000

| Jablotron OASiS
zpět | tisk | přidat k oblíbeným

| | |
© Copyright LSG Systems s.r.o. 1999-2009. All rights reserved. Created by LSG Production. Člen holdingu Atrhur & Rawlings.